SEO Executive

26 декабря 2019, 16:05

Компания
EZ Rankings
Город
Noida
Уровень зарплаты
от 12000 до 20000 руб.
Работа
В офисе

Краткое описание вакансии:
1.Candidate should be good Knowledge of OFF & On — Page.
2. Have good communication Skills.
3. Must be Graduate and Immediate Joiner.
Обязанности:
1. Expert Knowledge of on-page(Website Analysis, Keyword Analysis, URL Optimization, )
2. Off-page Promotion (Article Submission, Blog Submission, Content Sharing, Link Building, Classified Posting, Business Listing, Blog Commenting, Forum Posting, ).
3. Good in SEO, SMO work, & Promotional Activities.
4. Perform keyword research by using various tools, in order to get desired business terms for clients.
5. Provide SEO analysis and recommendations in coordination with elements and structure of websites and web pages.
6. Knowledge of Google Update.
7. Basic Knowledge of MS Excel, MS Word & PowerPoint.
Требования:
Education:
  • UG :Any Graduate in Any Specialization, B.Tech/B.E. in Any Specialization
  • PG :Post Graduation Not Required, Any Postgraduate in Any Specialization
  • Doctorate :Doctorate Not Required, Any Doctorate in Any Specialization
Контакты для откликов:
ezrankings@gmail.com

Письма Коссы — лаконичная рассылка для тех, кто ценит своё время: cossa.pulse.is

Вход на cossa.ru

Уже есть аккаунт?
Авторизуйся через VK:
Vkontakte
Не забудьте написать email на странице своего профиля для управления рассылкой